Pažintis su neregio pasauliu

Sausio 14-ąją     pamokėles mūsų mokykloje vedė viešnia iš Kauno Indrė Gaskaitė, nuo kūdikystės turinti regėjimo negalią.  Keliaudama po Lietuvą, mokyklose ir vaikų darželiuose ji pasakoja vaikams, kad pasaulį galima pažinti kitaip. Jeigu negali jo regėti akimis, gali matyti širdimi.

Pamokėlių metu vaikai klausėsi Brailio raštu skaitomų pačios Indrės kuriamų pasakų ir jas analizavo,  patys galėjo pabandyti spausdinti neįprasta Brailio mašinėle, pavartyti ir paliesti neregiams skirtas knygas. Viešnia parodė „kalbančius“ telefoną ir spalvų detektorių, parodė ir papasakojo apie baltąją lazdelę, supažindino su kitomis akliesiems skirtomis, jų gyvenimą palengvinančiomis priemonėmis.

Padedama gerų bičiulių, Indrė jau yra išleidusi tris pasakų CD diskus: „Per pasakų dangų“, „Kas namelio širdyje?“  ir „Ištiesk ranką pasakai“. Tai pasakos apie kasdieninius troškimus ir džiaugsmą, kai jie išsipildo; apie ieškojimą ir atradimą, apie tai, kaip mes vieni kitus matome tik akimis, tačiau neregime širdimi.  Pasakas puošia smuiko, fleitos, klarneto, akordeono, arfos, perkusijos, violončelės, gitaros, kanklių, sintezatoriaus muzika. Taip pat klausytojai gali išgirsti garsus, kurių paprastai negirdi arba visai neklauso: lašiuko kritimą, vėjo pūtimą, vorų ėjimą ir dar daug kitų.

2019-02-07
Paslaugos
Balsavimas
4.66/5
Parama
2 procentai mokesčio, kurie paskęstų bendrose biudžeto išlaidose, įtakoja pokyčius vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos gyvenime...